Menu Luk

Nyt låsesystem på klubhus

Grundet de småtyverier, der har været i klubhuset og vi har udleveret mange nøgler, der giver adgang til baner og klubhus, så besluttede vi et nyt låsesystem, så vi havde lidt kontrol over adgangen til vores klubhus, som klubben har ansvaret for.

Brugen af klubhuset sker hovedsalig i sommersæsonen, så vi har lidt tid til at forberede til næste sommersæson.

Tanken er ikke at alle skal have adgang til klubhuset, men trænere, bestyrelsesmedlemmer og Idrætscentret vil selvfølgelig have dette.

Vi kender de fleste af de faste spillere i løbet af sommeren, som har faste banetimer og her vil en eller to af de spillere kunne få en brik/lås.

Det nye system betyder, at vi kan se, hvem der åbner og lukker døren til klubhuset, da brikkerne er personlige, så skulle det ske at et medlem mister sin brik eller melder sig ud, vil vi gerne have denne brik retur ellers vil den blive annulleret i vores system.

Skulle der være behov for benyttelse af toilet, findes der på klubhusets ene ende et toilet, der har en kodelås 1912”, som bruges til åbning og lukning, og venligst sørg for der bliver låst igen